Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

2009 10 09 SUSITIKIMAS SU VRM MINISTRU RAIMUNDU PALAIČIU
2009-10-09, 8.30 val. vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ir Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių statutinių įstaigų vadovai susitiko  su Lietuvos vidaus reikalų sistemos darbuotojų respublikinės profesinės sąjungos atstovais. Susitikime buvo svarstomi 2009 09 15 dieną vidaus reikalų ministro ir profsąjungų atstovų pateikti ir aptarti optimizacijos klausimai dėl pareigūnų išstatutinimo, pareigybių skaičiaus mažinimo, pareigūnų kvalifikacijos kėlimo, sveikatos patikros ir kt.
  Tiek policijos, tiek ir ugniagesių gelbėtojų vadovybė diskutavo dėl kai kurių pareigybių išstatutinimo procedūros. Problema atsirado dėl to, kad buvo pateikti tam tikri pavyzdžiai, pagal kuriuos atsiranda tam tikrų keblumų, teisėtų lūkesčių, sprendžiant išstatutinimo klausimą. Buvo pateiktas finansininko pavyzdys, kuris šiuo metu užima statutines pareigas, o jam iki pensijos yra likę tarnauti metus laiko, tai „išstatutinus“ tokį asmenį, atsirastų ir tam tikros pasėkmės. Šiuo klausimu buvo sutarta teikti bendrus pasiūlymus, paruošti teisinę bazę, tokiems planams įgyvendinti. Taip pat VRM ministras nurodė pateikti vieningą VRM pareigybių sąrašą, kurios turėtų būti išstatutintos.
  Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių statutinių įstaigų vadovai pateikė ataskaitas VRM ministrui dėl transporto priemonių naudojimo ir kontrolės. PAGD jau diegia GPRS sistemas tarnybiniuose automobiliuose, tikslu – kontroliuoti išvažiavimus, neleisti piktnaudžiauti naudojantis šiuo transportu savo asmeniniais tikslais. PAGD vadovybei paantrino ir generalinis komisaras Vyzgirdas Telyčėnas, kuris patvirtino, kad policijos padaliniuose taip pat pradėtas įgyvendinti šios kontroliuojančios technikos įdiegimo procesas. Šiuo metu tokia technika diegiama Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdybose, tačiau ateityje bus diegiama ir kitose apskrityse.
  2009 09 15 dieną vykusiame susitikime su VRM ministru buvo pateiktas pasiūlymas mažinti išlaidas mokymų įstaigų išlaikymui, šiuo atveju – PAGD išlaikomam Nemenčinėje esančiam mokymo centrui. PAGD direktoriaus pavaduotojas Vygandas Kurkulis paaiškino, kad šiuo metu jau yra ruošiamos patalpos apskrityse, kuriose bus pravedami mokymai, tačiau pabrėžė, kad visiškai naikinti Nemenčinėje esančios mokymo įstaigos nebus įmanoma, kadangi specifiniai mokymai vistiek turės būt pravedami būtent šioje mokymo įstaigoje.
  Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių statutinių įstaigų vadovai bei profesinių sąjungų atstovai diskutavo ir dėl nemokamų atostogų klausimo. Vadovybė sutiko, kad galima būtų taikyti ir nepilnos darbo dienos sistemą, kuomet dirbantysis išlaiko savo socialines garantijas, tačiau tam reikalinga įstatyminė reglamentacija. Buvo pasiūlyta teikti pasiūlymus tokios normos įtvirtinimui.
    Po šio susitikimo įvyko trumpa spaudos konferencija.

Komentarai(0)


Kad galėtumėte komentuoti privalote prisijungti

Vartotojų meniu

Naudotojo vardas

SlaptažodisRegistruotis

 

Parama profsąjungai

 


 

Prašymai stojant į profesinę sąjungą:

Prašymas pirmininkui

Prašymas vadui


© Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos. 2009

Forumas