Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų darbuotojų žiniai
Balandžio 27 dieną Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente susirinko Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo nestatutinių ugniagesių gelbėtojų komandų atstovai. Jie susitiko su departamento direktorium Remigijum Baniuliu bei vadovybės atstovais. Pagrindinė diskusija vyko dėl 31 neskaitlingos komandos perdavimo į savivaldybių žinią. Direktorius papasakojo, kad prieš pervedant, siekiama ugniagesiams pakelti koeficientą iki 8 (dauginama iš 128 Lt), tačiau apie 40 savivaldybių komandų teks panaikinti. Direktorius utopiškai vertino profsąjungos siekius koeficientą prilyginti iki statutinio pareigūno lygio (profsąjungos reikalavimuose Vyriausybei – koef. – 10,5), tačiau pritarė, kad teisės aktų pakeitimų reikėtų, idant ugniagesiai būtų papildomai apdrausti ir, galbūt, į pensiją išeiti anksčiau. Juk šiuo metu nėra jokių teisės aktų, kad galima būtų pagal Darbo kodeksą dirbantį 62,5 metų amžiaus ugniagesį prievarta išleisti į pensiją. Jei taip padaryti darbdavio iniciatyva, tai reikėtų išmokėti išeitines kompensacijas, o jaunimas tuo tarpu neturi darbo. Iki birželio 1 dienos bus sudarytas perdavimo planas ir PAGD informuos LUGPSS papildomai.
    Savivaldybių priešgaisrines tarnybas pagal skaičiavimo metodiką finansuoja Valstybės biudžetas (Finansų ministerija), tačiau kiekviena savivaldybė gali papildomai skirti lėšų šiai tarnybai. Gali, tačiau ne visada nori. Yra dar ir tokių atvejų, kai 8-9-iems ugniagesiams įsteigtas viršininko etatas, kuris galėtų vadovauti visiems 50-70 ugniagesiams. Šiuo sunkmečiu savivaldybės galėtų peržiūrėti etatus ir didinti ugniagesių gelbėtojų skaičių iki 10 komandoje, nes išleidžiant atostogų ar išeiginių už perdirbtas valandas, ugniagesiai dažnai į gaisrą važiuoja po vieną.
    Yra nemažai savivaldybių ugniagesių tarnybų, kurios puikiai tvarkosi. Šiuo metu joms daugiau rūpi, kad neužteks finansavimo kurui ar automobilių remontui. Tačiau ugniagesiai generolui atskleidė nemažai faktų, kur lėšos naudojamos visiškai neracionaliai, parodė nuotraukas, kokiomis baisiomis buitinėmis sąlygomis naudojasi. R.Baniulis pasižymėjo šias pastabas, tačiau paveikti savivaldą yra labai keblus reikalas. Ir iš viso – miestų savivaldybės priešgaisrines tarnybas vertina visiškai skirtingai ir nežinia, kas galėtų suvienodinti finansavimą, darbų saugos, higienos  reikalavimus darbo vietose ir netgi atlyginimus.

Komentarai(0)


Kad galėtumėte komentuoti privalote prisijungti

Vartotojų meniu

Naudotojo vardas

SlaptažodisRegistruotis

 

Parama profsąjungai

 


 

Prašymai stojant į profesinę sąjungą:

Prašymas pirmininkui

Prašymas vadui


© Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos. 2009

Forumas