Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Statutiniams pareigūnams padaryta išimtis: jų skaičius nebus mažinamas

Statutinių pareigūnų skaičius iki 2011 metų nebus mažinamas, bazinis atlyginimo dydis išliks 450 litų. Tokiomis sąlygomis vakar, spalio 28 d., buvo pasirašytas Nacionalinis susitarimas tarp socialinių partnerių.

„Statutiniams pareigūnams padaryta išimtis. Nacionaliniame susitarime numatyta 2010 metais karjeros, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį valstybės ir savivaldybių institucijose, skaičių sumažinti iki 10 procentų. Statutinių pareigūnų šis susitarimo punktas neliečia. Lieka tik priversti Vyriausybę tokio susitarimo laikytis, - sakė tris mėnesius derybose dėl Nacionalinio susitarimo turinio dalyvavusi Lietuvos vidaus reikalų sistemos (VRS) respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė. 

Nesikeis ir bazinis atlyginimo dydis. Dar liepos pradžioje organizuota bado akcija buvo pasiekta, kad valstybės tarnautojų, tarp jų ir statutinių pareigūnų, atlyginimo bazinis dydis nebūtų sumažintas iki 430 litų. Iškovotas 450 litų dydžio bazinis atlyginimas išliks ir 2010 metais, nes Nacionaliniame susitarime numatytas atlyginimų mažinimas 8 ir 10 procentų buvo padarytas jau vasarą. Daugiau jokio mažinimo būti nebegali.  

Pareigūnų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos vadovė patikino, kad Vyriausybė žinojo apie statutiniams pareigūnams daromas išimtis, ir derybų metu joms pritarė.

“Nacionalinis susitarimas sudaro prielaidas tęsti darbą dėl pareigūnų socialinių garantijų išsaugojimo. Reikia pripažinti, kad kai kurios jų keistinos. Pavyzdziui, butus nuomojantiems pareigūnams išlaidos už buto nuomą kompensuojamos nuompinigiais, o tie kolegos, kurie išdrįso pasiimti paskolas ir įsigyti savo butus, grąžina kreditus, moka bankams palūkanas, tačiau jokios kompensacijos negauna”, - artimiausius profesinės sąjungos spręstinus uždavinius įvardijo Loreta Soščekienė.

Pasak profesinės sąjungos vadovės, kovoje ginant vidaus reikalų sistemos darbuotojų interesus organizacija pasirengusi naudoti visas civilizuotas priemones: “Ne visi mūsų kolegos pritarė sausio 16-ąją surengtam mitingui, liepos mėnesį organizuotai bado akcijai, nacionalinio susitarimo pasirašymui. Esame pasiryžę dirbti nepaisydami marginalinių išpuolių ir desperatiškų riksmų”.


Komentarai(0)


Kad galėtumėte komentuoti privalote prisijungti

Vartotojų meniu

Naudotojo vardas

SlaptažodisRegistruotis

 

Parama profsąjungai

 


 

Prašymai stojant į profesinę sąjungą:

Prašymas pirmininkui

Prašymas vadui


© Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga. Visos teisės saugomos. 2009

Forumas